Najviac 2 pripojenia na server v IE

Prehliadač Microsoft Internet Explorer je neskutočne pomalý v načítavaní i zobrazovaní stránok. Síce správne dodržuje štandard HTTP a na jeden server sa pripája najviac 2 spojeniami, toto zdržuje načítavanie celej stránky. Narozdiel od Firefoxu alebo Opery neimplementuje HTTP Pipelines (čo výrazne zvyšuje rýchlosť načítania stránok, pretože je možné spojiť sa so serverom napr. 8 spojeniami).

Ak potrebujete vytvoriť prezentáciu, ktorá sa má rýchlo načítavať aj v IE, je dobré si vytvoriť novú doménu (napr. img.domain.com) a obrázky umiestniť na ňu. IE teda bude načítavať stránku s až 4 spojeniami (čo v jeho prípade znamená naozaj hypergalaktickú rýchlosť načítavania stránok :-O).

Toto riešenie sa však príliš nehodí na statické stránky, ktoré vyvíjate hlavne doma na PC, pretože vám nebudú fungovať obrázky.

0 thoughts on “Najviac 2 pripojenia na server v IE

  • Niekto mal dnes asi TPS ze? O:-) [preco nie je anjelik smajl? :(]

    Hmmm… tak neviem mne sa aj v FF/OP pomali nacitavaju stranky (a to mam 512) :P, ale pri OP je to naozaj sila!!! Myslim ze aj ked ide cez oo [nekonecno poz. autor] pripojeni tak si to aj tak rozdeli nech naaahodou nejde viac ako 4kB/s.

    Sila, sila!!!

Comments are closed.