Tlač stránky IB VÚB

Jeden z dôvodov, prečo som si založil účet vo VÚB a nie v SLSP bola zaručená funkčnosť Interbet Bankingu (IB) i v prehliadačoch s jadrom Gecko.
Po polroku používania som zistil, že je oveľa prehľadnejší ako IB SLSP a jednoduchší. Dnes som v schránke správ našiel informáciu o spôsobe vypĺňania formulárov pri platbe do zahraničia a potreboval som si túto informáciu vytlačiť.

Vďaka kaskádovým štýlom netreba text, ktorý si chcete vytlačiť, označovať a pri tlači vyberať voľbu „tlačiť označený text“. Stránky sú navrhnuté tak, že pri tlačení je celá navigácia i hlavička skrytá, čiže sa tlačia iba potrebné informácie. Menšia nevýhoda je v neštandardne riešenom layoute, vďaka čomu sa tlačí i jedna voľná strana navyše.

I keď takéto funkcie by mali byť na stránkach samozrejmosťou, sú používané iba ojedinele aj napriek tomu, že výrazne uľahčujú ľudom prácu.

Aktualizácia: práve som vybral papier z tlačiarne. Modrá síce je štandardnou farbou VUB, ale webdizajnéri mohli nastaviť, aby sa text tlačil v čiernej :-(. Predsa len míňať modrú farbu na takúto tlač nie je najlepšie.