Windows 8.1 sa nedostane k vývojárom

Microsoft dokončil vývoj Windows 8.1 RTM (release to manufacturing), ale po novom sa k tejto verzii nedostanú vývojári ani IT profesionáli a budú si musieť počkať až na oficiálne dostupnú verziu ktorá bude uvedená na trh 18. októbra, kedy sa Windows 8.1 automaticky nainštaluje ako bezplatný update na Windows 8.

Windows 8.1 vo finálnej verzii RTM dostali k dispozícii iba hardvéroví partneri Microsoftu, aby mohli pripraviť ovládače pre tento systém. Microsoft sa tiež vyjadril, že ešte potrebuje opraviť nejaké problémy v tomto systéme.

Takýto nový prístup sa vôbec nepáči vývojárom, ktorí si platia nemalé čiastky za MSDN Subscription, aby mali prístup k posledným verziám Microsoft sotvéru a mohli odladiť svoje aplikácie. Microsoft má pre nich iba jednu správu – kde sa nachádza dokumentácia k programovaniu Windows Store aplikácií pre Windows 8.1 Preview. Avšak mnohí vývojári majú problém s touto verziou, pretože to je len verejne dostupná beta v ktorej nie všetko funguje správne a neobsahuje celé nové a odladené API vo Windows 8.1 RTM.

Články Readying Windows 8.1 for release a Get your apps ready for the Windows 8.1 launch! momentálne obsahujú až 100 nespokojných negatívnych komentárov k tomuto rozhodnutiu Microsoftu a zatiaľ sa k nim nikto z Microsoftu oficiálne nevyjadril.

Po neúspešnom predstavení Xbox One a veľmi slabej predajnosti tabletov Surface je toto ďalším veľmi zlým rozhodnutím Microsoftu, ktoré ovplyvní vnímanie Windows 8.1 odborníkmi a bude mať za následok nízku kvalitu aplikácií, ktoré nebudú môcť by odladené vývojármi pred sprístupnením Windows 8.1 koncovým zákazníkom.