Microsoft TechDays 2013

Druhý ročník konferencie Microsoft TechDays 2013 predstavil vývojárom a IT profesionálom Windows 8, Windows Server 2012 a nové skvelé veci vo Windows Azure. Tento event je obrovský a rozdelený až na štyri hlavné bloky. Ako zvyčajne som si zvolil vývojársky blok a i keď sa veľa vecí o Windows 8 opakovalo z minulého ročníka, tak vďaka prednáškam o Windows Azure Mobile Services od Mira Kubovčíka a potom krátke predstavenie ASP.NET MVC pre začiatočníkov som si odniesol odtiaľ nové poznatky.

Súčasťou TechDays sú aj partneri a tento raz bol skvelo vymyslený systém získavania pečiatok od partnerských firiem za účasť v mini súťažiach a kto získal 8 pečiatok, mohol sa zúčastniť na konci TechDays súťaže o malé ceny.

Fakt že zlé na TechDays bol úvodný keynote. Nový šéf Microsoftu na Slovensku bol súčasťou nepodarenej skeče s web konferenciou v nízkej kvalite a divných predstavením Windows 8 rozhrania namiesto tradičných Windows 7 okien. Celkové ohlasy z publika okolo mňa boli veľmi zlé. Ďalšie keynotes od partnerov boli tiež totálna nuda a iba obchodné kecy, čo samozrejme najskôr nikoho nezaujímalo. Po tomto nešťastnom začiatku sa však začal dobrý technický program pre odborníkov a myslím, že každý si mohol dojsť na svoje v Microsoft technológiách počas dňa.

Trom mojim kolegom sa podarilo v zlosovaní na konci dňa vyhrať, čo bol celkom úspech.

Dnes sa konali kempy, ktoré išli viacej do hĺbky o jednotlivých technológiách. Na Windows 8 kempe sme prebrali znovu základy rozhrania Windows 8, programovanie Windows Store aplikácií v C# a HTML/JS, základné info o WinRT API a nakoniec čo to obnáša vypublikovať aplikáciu do Windows Store.

Technologické prednášky v Microsofte boli vždy skvelé a tieto kempy neboli výnimkou. Do budúceho roka určite odporúčam sa zúčasniť TechDays, keď chcete vedieť, čo Microsoft zamýšľa do budúcnosti so svojimi technológiami.