Firefox na notebooku

Surfovať s Firefoxom na webe je veľmi komfortné a rýchle. Záložky sú perfektná vec a vo Firefoxe 1.5 si budete môcť meniť ich poradie jednoduchým drag & drop štýlom. Používať záložky vo Firefoxe na notebooku je však utrpenie. Nepoužívam externú myš ani klávesnicu (skúste si ich dať na vysokoškolskú lavicu, ktorá je široká ako notebook…). A som zvyknutý používať touchpad.

Záložky vo Firefoxe však neobsahujú tlačidlo „Zavrieť“ „v sebe“. Toto tlačidlo je umiestnené až úplne vpravo na paneli so záložkami. Čo je dosť problém, pretože touchpad neobsahuje stredné tlačidlo, či koliesko a zatvárenie záložiek je z tohoto dôvodu veľmi zdĺhavé a otravné.

Túto situáciu rieši rozšírenie TabFX, ktoré pridáva na každú záložku tlačidlo na jej zavretie. Bohužial však toto rozšírenie používa škaredé šedé tlačidlo namiesto pekného červeného, ktoré má Firefox v základnej inštalácii :-(

Aktualizácia: vďaka za tip na Tab Mix Plus, choco. Toto rozšírenie je oveľa lepšie, ako TabFX a nie je nabobtnalé ako Tabbed Browsing.

0 thoughts on “Firefox na notebooku

Comments are closed.