Ako to dopadlo s logickými systémami?

Aktualizácia: e-mail z ŠP.

Ahoj Jozef
stretli sme sa doc. Galanovou. Predniesli sme jej nase vyhrady k jej postupu a ona nam trochu objasnila situaciu.

Teda mate 3 zapoctove pisomky z ktorych mozete mat max. 40bodov na ziskanie zapoctu a k pripusteniu ku skuske musite mat min 20. Ta 4 pisomka bude za 10bodov a rata sa ako cast skusky. Prezentovala nam to ako vyhodou pre vas s cim by som ciastocne suhlasil, lebo nakolko v poslednych dvoch tyzdnoch semestra bude preberat technicku realizaciu logickych obvodov a vlastne hned nato budete mat s toho tu pisomku s tym ze sa tato tema uz neobjavi na skuske.

Z tejto pisomky budete musiet ziskat nejaky minimalny pocet bodov, ako z ostatnych casti uciva, ktore budete mat na skuske. S tym ze este nevie aka ta minimalna hranica bude. Tu viac menej urci podla toho aby priepustnost predmetu bola dostatocne vysoka (toto nepovedala ona to je moja skusenost:)

Zatial tolko, dufam ze to bude pre vas trochu ukludnujuci element a podari sa vam uspesne skusku absolvovat. Poprosim ta potom ak by si nam mohol priebezne poskytnut nejake postrehy tykajuce sa tohto predmetu, ktore sa objavia… Dakujem S pozdravom

--
Karol Krasnan

predseda Studentskej Komory AS FEI STU
clen Studentskeho Parlamentu FEI STU
Ilkovicova 3
812 19 Bratislava
karol.krasnan@fei.sk

Počas školského roku študent zažije veľa zaujímavých vecí. A zažitie tiež plno zmien, ktoré sa mu nemusia páčiť. Hlavne keď sa zmeny týkajú zmeny hodnotenia žiakov. Na výške to funguje totiž tak, že katedra pred začatím výučby uverejní podmienky pre hodnotenie žiakov. Čiže pred semestrom každý žiak vie, čo musí splniť, aby prešiel daným predmetom. Za tieto podmienky zodpovedá vedúci katedry. A potom ešte vyučujúci na prvej hodine povie nejaké bližšie detaily, tieto však tiež musia byť uverejnené.

U nás KMAT uverejnila podmienky a aj keď to bolo dosť neprehľadné, pretože to uverejnila na svojích webových stránkach, kde sú staré i nové informácie, tieto podmienky nám oznámila aj doc. Galanová na prvej hodine LS.

Pred približne mesiacom si však niekto zmyslel, že si ich pomení. Pani docentkou nám bolo oznámené, že jednu písomku budeme musieť napísať aspoň na 50%. To znamenalo získať aspoň 5 bodov z 10. V podmienkach sa však nič také nepísalo. Začal som si teda zisťovať, ako to je s podmienkami, našiel som si študijný poriadok a preštudoval ho. Samozrejme nič podobné nedovoľuje!

Medzi tým prišla ďalšia hodina LS a ďalšia zmena podmienok: údajne sa neučíme a teda budeme musieť mať aspoň polovicu teoretických otázok na skúške správne, aby sme prešli. Ďalšia vec, ktorá sa v podmienkach zo začiatku roka nespomínala. Je totiž možné na písomkách získať napr. 32 bodov, do minimálnych 56 teda chýba 24, čo je približne tretina zo 60 bodov zo skúšky. Takže ak by niekto, kto tomu rozumie a nie je len nabiflený, spravil príklady na dosť veľký počet bodov a nejaké by možno získal z teórie, stačí mu to a predmetom prejde. Niekomu sa však zrejme takáto „ľahká“ podmienka nepáči(la)…

Rozhodol som sa teda kontaktovať Študentský parlament, a zistiť si, čo a ako. Bol som na schôdzi parlamentu a bolo mi prisľúbené, že sa pôjdu spýtať doc. Galanovej, ako je to s podmienkami. Dozvedel som sa tu aj to, že každá paralelka v ročníku musí mať rovnaké študijné podmienky. Ako som si zistil v iných zameraniach, nemali (by) sme ich.

Na dnešnej hodine nám doc. Galanová zase oznámila, že na udelenie zápočtu stačí pôvodných 20 bodov. (Teda polovica z možných bodov na písomkách. Ako to je uvedené v podmienkach určených na začiatku semestra.)

Samozrejme toto nám bolo povedané tak, že plno nezainteresovaných ľudí (do tohto) teraz vôbec netuší, že tie podmienky povedané predtým neplatia. Toto už pani docentka samozrejme nepovedala. Iný ako arogantný prístup k študentom som však nečakal.

Ešte mi zo ŠP nenapísali, ako to celé vlastne bolo a dopadlo, zrejme sa však už s našou vyučujúcou stretli a bolo to na niečo dobré.

Preto ak sa vám niečo nezdá, ak máte pocit, že škola koná proti Študijnému poriadku a podobne, kotaktujte svoj Študentský parlament.

0 thoughts on “Ako to dopadlo s logickými systémami?

Comments are closed.