Ďalšie vylepšenia

Zverejňovať beta verzie produktov je zaujímavý trend súčasnosti. Majú z neho výhodu closed-source programy, ktoré takto môže testovať veľké množstvo ľudí a programátori na základe ich pripomienok software upravia.

Na Izsak's Website Suite tiež nájdete nie úplne dokončenú prezentáciu. Bohužiaľ. Nepodarilo sa mi ju dotiahnuť plne do konca a chcel som ju vydať pred začatím školy a ukázalo sa, že tak bolo dobre, pretože som musel odstraňovať plno chýb a cez školu by som na to nemal čas.

Izsak's Weblog beží už niekoľko mesiacov naostro. Je však neustále vyvíjaný pre vašu väčšiu spokojnosť. Dnes som priniesol niekoľko malých, ale príjemných noviniek:

  • Odkaz „Pridaj komentár!“ teraz funguje správne a odkazuje na formulár,
  • Odstránil som nutnosť prezretia si príspevku. Odteraz môže hneď použiť tlačidlo „Odoslať“.,
  • Pridal som niekoľko preložených textov do databázy. Stále však nemám prístup k oficiálnemu RCP serveru, tak neprekladám vývojovú vetvu Textpaternu a nie je teda dostupná plná lokalizácia tohto systému.

Btw: práve som zistil, že počas mojej dovolenky bol vydaný Textpattern 4.0.1. Po implementovaní zmien budem upgradovať systém.

Izsak's Website Suite

Čo nové vás čaká na Izsak's Website Suite?

  • Úplne nový kontaktný formulár,
  • Nové časti stránky pre business zákazníkov,
  • Vylepšená grafika. Zatiaľ je funkčná plne v Mozille, čiastočne v Opere a pre IE budem toho ešte musieť veľa opraviť.,
  • Opravené okraje medzi floatovanými obrázkami a textom (Texy! malo nastavené zlé triedy a obalovací kontajner),
  • Pridaná definícia farby pozadia (ďakujem za upozornenie Petrovi Strybnemu).

Čo vás čaká ďalšie?

Pracujem na úpravách v najnovších verziách lucidCMS. Pridávam podporu pre Texy! a plugin Google Sitemaps.

PS: weblogy sa používajú aj na oznamovanie aktuálneho vývoja software ale aj stránok. Je to veľmi výhodné. Článok na weblogu oskytuje priestor pre ľahké oznámenie noviniek širokej verejnosti. Weblogy sú o tom, že sa čítajú a užívatelia na ne prichádzajú čítať. Bezbolestne sa dozvedia, aké novinky sú pre nich prichystané. Ľahšie môžu využívať (nájsť) nové funkcie a rýchlejšie v nich tak odhalia chyby (nové = často nadmieru používané).

Takýto článok je tiež akým si denníčkom pre vývojára. V budúcnosti sa bude môcť ohliadnuť späť a pripomenúť si vývoj aplikácie. Ak si aj zapíše dôvod pridania/odstrá­nenia „feature“, ľahšie v budúcnosti zistí, čo tým myslel. A pri písaní si mozog zopakuje všetky zmeny a lepšie si ich zapamätá.