Obhajoba na krajskom kole SOČ

Obhajoba sa nám nevydarila podľa našich predstáv. Teraz trochu sprdnem Jura ;-) Spomenul inovácie, ktoré prináša náš projekt, ale príliš sa zameral na jeho komerčnú stránku. Pritom zabudol na dôležitú vec: pri komerčnom projekte sme povinní stránky odľaďovať a ručíme za to, že budú bežať na čo najväčšom počte zariadení. Komisia teda brala projekt ako čisto komerčnú záležitosť, ktorá na SOČ nepatrí. Jurovi sa tiež podarila pretiahnuť obhajobu z 10 na 20 minút (a pôvodný plán bol 3+7 minút) :-).

Mali sme aj problém v príprave prezentácie: nešiel nastaviť projektor a úplne sme zabudli si pripraviť PDA s našimi stránkami a predviesť ich aj na tomto zariadení. I bez ukážky zobrazenia stránok v iných prehliadačoch boli nami prezentované inovácie stále iba v teoretickej rovine.
Až na konci sme v úplnej rýchlosti ukázli napr. tlačový výstup.

Pokiaľ komisia „myslí tabuľkami“ a pri obhajobe správne nevystihneme výhody CSS, nie je šanca uspieť voči iným, nekomerčným, de facto server-side projektom (zbastleným v PHP za pár týždňov).
(Aby do mňa pALI G nerýpal :-): teraz mám na mysli situáciu, kedy by naša obhajoba vystihla všetky inovatívne prvky, ktoré náš projekt priniesol).

Výsledky sa dozvieme zajtra. Vyhlásia prvé 3 miesta v každej kategórii, pričom na celoštátne kolo SOČ postupujú prví 2 z kategórie. Do Kežmarku sa teda nedostaneme. Držíme však palce našemu kolegovi zo školy, aby sa dobre umiestnil i na CK SOČ so svojou .NET aplikáciou FastCash.

0 thoughts on “Obhajoba na krajskom kole SOČ

Comments are closed.