Da Vinciho kód

Kontroverzný, cirkvou zakázaný, román je jednou z najlepších kníh, ktoré som čítal. Prvenstvo si drží Hlava XXII s Yossarianom, obchodným duchom Mila Minderbindera, obrazom vojny ale i milovania.

Dej má rýchly spád, je zaujímavý a plný nových prekvapení. Obsahuje skutočné umelecké diela, dokumenty a tajné obrady, čo si však mnohí mýlia s tým, že všetky informácie sú v knihe skutočné. Historické skutočnosti sú opísané veľmi realisticky a priamo zapadajú do deja. Kniha je napísaná vynikajúco, ľahko sa číta a nechápem, čo proti nej stále má cirkev.

Slovart: Dan Brown: Da Vinciho kód

0 thoughts on “Da Vinciho kód

 • Keď nechápeš čo proti nej má cirkev tak nečítaj tekéto knihy, ale rozprávky. Skús sa zamyslieť a čítať medzi riadkami.

 • Máš niečo konkrétnejšie??

  Nechápem, čo má cirkev proti tejto knihe, rovnako ako nechápem, prečo som musel v istý piatok počúvať v školskom rozhlase o pohrebe pápeža.

  Raz sa ma niekto pýtal, že či viem, že za čítanie tej knihy môžem byť exkomunikovaný, či čo. Cirkev nech sa stará do dvojich vecí vo Vatikáne a nám, čo sme neveriaci alebo ateisti, nech dajú pokoj.

  A plne súhlasím s Pixym: Dejte mi už pokoj s papežem

 • citala som tuto knihu a mozem povedat ze doteraz som take nieco uzasne necitala.Som katolicka a aj napriek tomu som za to ze Cirkev sa do takychto veci nema co starat akoby naozaj vyjadrovala strach z toho ze nejaka pravda vyjde von. . .

 • myslim, rovnako ako tu uz bolo spomenute, ze cirkev by do tohoto nemala velmi strkat nos. viera sa ma zakladat na viere, ne na faktoch. ked si cirkev mysli, ze po vyzradeni zatajovanych informacii(a tych je urcite kopa) strati veriacich alebo co, nech sa uz teraz strci do prdele, lebo takato cirkev tu nema co robit.

 • Ta kniha je len slaby odvar (ba co odvar, priam homeopaticky roztok!) ecovho foucaltovho kyvadla :)
  A k teme „cirkvi“: poprve, niektore „cirkvi“ tu knihu mozno zakazali, ine mozno nie. Predpokladam ze v doterajsich prispevkoch ste hovorili o cirkvi rimskokatolickej. Podruhe, ked je niekto clenom nejakej cirkvi, je clenom preto, lebo splna nejake ich kriteria pre clenstvo, poslucha ich prikazy atd. Takze ak nejaka cirkev svojim clenom daco prikaze alebo zakaze a oni chcu zostat clenmi, musia posluchnut. Ti, co clenmi nie su alebo uz nechcu byt, ich samozrejme posluchnut nemusia a ich sa ten prikaz alebo zakaz netyka. Kazda cirkev sa zo svojej definicie a z definicie clenstva musi miesat do veci svojich clenov a na neclenov ma vplyv iba konvertacny.

Comments are closed.