Nové Visual Studio 2010 a MSDN

Microsoft uvolnil pre MSDN odberateľov Visual Studio 2010 Beta 2. Spolu s redizajnom hlavnej MSDN stránky prichádza rada nových vecí ako napríklad fialová, fialová a fialová – logá a stránky majú výraznú zmenu farebného ladenia oproti doterajšej tehlovo červenej. Bohužiaľ Visual Studio logo stratilo svoj viacfarebný prúžok.

Pohľad do Subcriber Downloads časti prezrádza, že VS prejde zmenou v licencovaní a marketing sa zase hrá s názvami: „Express Combo“, Professional, Premium, Ultimate a niečo čo sa volá „Test Elements“. Otázne je, či Premium bude niečo viacej ako Professional (Prof + Team Foundation Server???), ale najskôr to je staré dobré VS Standard s chytľavejším názvom. Všetky verzie majú vypublikovanú aj Web Installer verziu.

Aktualizácia: Arstechnica má informácie o nových SKU: Premium je starý Team System a Ultimate je celý Team System (všetky TS veci, alebo taktiež Team System Team Suite – nový názov je lepší). Standard verzia mizne z ponuky.

Ako sa vyjadril Dave Mendlen (zodpovedný za marketing), všetky tieto zmeny sú symbolizované novým logom:

Visual Studio 2010     msdn logo

MSDN Library má novú Lightweight tému, ktorá sa stane čoskoro východzím vzhľadom.

A to by bolo na dnes všetko. Veľa marketingu a málo technických infošiek. Zdroje: Scott Hanselman a Arstechnica. Úplne na koniec ešte ukážka splash screenu:

VS 2010 Splash Screen

0 thoughts on “Nové Visual Studio 2010 a MSDN

  • Keby som bol krtko tak sa mi ta ikonka VS paci – ved je to skrutena pijavica. No co, aspon si uz nebudem pliest ikonky VS (2005 a 2008 kto pouziva casto spolu tak vie o com hovorim).

    Este som VS 2010 neskusal ale pocuvam vselijake info o nom. Ak MS ma zas ten dvojverziovy cyklus, ze kazda druha verzia je dobra tak sa musim priznat ze VS 2008 je ta dobra a bojim sa co VS 2010 … To viete v japonsku mame Samurajske paranoje :)

  • Ad ikona 2005/2008: Tá 2008 má vpravo dole takú malinkú 9, aby si vedel, že to je novšie VS ;)

    A hej, 2010 výchadza na tú kvalitatívne horšiu verziu. Uvidíme 21. októbra… Ty možno skorej, veď máte v práci MSDN, ne?

  • V praci som si musel vydupat 2008ku :) inak sa tu pouziva 2005ka

    k ikonke – v 16×16 co mam na toolbare tak tam ziadna 9 nie je :)

Comments are closed.