Pozor na poplatky pri start konte!

Po roku som si bol obnoviť platobnú kartu a banka ma nemilo prekvapila. Okrem ročného poplatku 250 Sk za kartu Euro<26 (členstvo v ICM, či kde) treba banke zaplatiť poplatok vo výške 250 Sk za vydanie PK a ďalších 100 Sk za vydanie novej Virtuálnej PK (na platenie cez internet). –Celkovo ročne obnova karty ma vychádza na neuveriteľných 600 Sk.– ++Obnova kariet ma vychádza ročne na 450 Sk.++

So zmenou karty treba v Orange nahlásiť nové číslo pre Teleinkaso. V potvrdení o zriadení Teleinkasa sa nenachádzal žiaden údaj o spoplatnení. Dúfam, že sa ani objaví na faktúre.

Po neoznámení zavedenia poplatkov za vedenie konta start konto je toto ďalšia super správa. Ak by som mal rozhodovať tento rok o založení účtu, asi by som sa rozhodol pre SLSP. V tejto banke stále nie sú poplatky za vedenie študentských účtov. A možno ich len banka má niekde skryté na webe…

Aktualizácia: Na službe Kontakt ma informovali, aby som si nechal skontrolovať telefonicky alebo v pobočke či mi nebol poplatok za vydanie PK zle zaúčtovaný.

Aktualizácia 2: Ako som sa dozvedel od pracovníka v najbližšej pobočke, mám vedené 2 karty, nie sú mi schopní povedať, prečo mám 2 PK a musím si to ísť vybaviť do pobočky v Rači. To by som rád vedel, prečo mi teda starú kartu prestrihli a vyhodili. Alebo prečo som dostal len jednu.

Aktualizácia 3: Mal som štastie na zamestnanca, ktorý len zastupoval v pobočke niekoho iného a teda mi zaúčtoval Poplatok za vydanie/obnovu PK navyše. Tento poplatok bol okamžite vystornovaný po overení si údajov.

Poplatky za Euro<26 kartu (Visa) spolu s Virtuálnou PK teda činia ročne 450 Sk.

Btw: Od augusta nás čakajú farebnejšie a prehliadnejšie výpisy z účtov. To je teda feature! :-[