Zlepšite si hody v šípkach

Ukážka Darts 27 na iPhone
Stiahnuť na App Store

V práci máme ako firemný benefit klasický sisalový terč na hádzanie šípok. Šípkové turnaje sú teraz v práci obľúbenou zábavou na zrelaxovanie a vďaka súperivému prostrediu sa každý chce zlepšovať. Najväčšou slabinou však dlhodobo zostáva uzatváranie a noví hráči musia tvrdo tránovať, aby sa vedeli presne trafiť do zvoleného double na okraji terča.

Postupne sme s cieľom zlepšenia si presnosti triafania začali hrať šípky v populárnej verzii určenej na trénovanie hádzania dvojnásobkov označovanej ako Darts 27, alebo aj Bob's 27. V tejto hre začínate s 27 bodmi a postupne sa snažíte v každom kole hode troma šípkami čo najviac dvojnásobkov v danom čísle. Dvojnásobky (double) sa hádžu v kolách postupne od 1 do 20 a nakoniec do 50tky v strede. Za každú šípku trafenú do správneho double v danom kole získavate body a keď sa vám nepodarí trafiť ani jednu šípku správne, stratíte body v hodnote dvojnásobku ktorý bolo potrebné hodiť.

Táto forma hry je naozaj skvelým a rýchlym spôsobom ako si zlepšiť presnosť uzatvárania a zvýšiť šance na výhru. Počítanie nahratých bodov na papier je však trochu zdĺhavé a preto sme si napísali aplikáciu pre iPhone ktorá počíta body za nás. Stačí si v nej zvoliť skupinu hráčov a už len jednoducho klikáte na počet šípok ktoré hráč hodil v danom kole. Aplikácia všetko vypočíta za vás a tak sa môžete viacej venovať hre a tréningu. S použitím Darts 27 aplikácie sa nám zrýchlili kolá a tak sme stihli odohrať viacej tréningových hier a viacej si zlepšiť presnosť hodov.

Aplikáciu Darts 27 si môžete stiahnuť z iTunes App Store.