Drahý webdevelopment zbytočností

V súčastnosti je vývoj stránok neskutočne nákladný. Teraz sa mi nejedná o rôznu (a hlavne chybnú) interpretáciu CSS v prehliadačoch, ale o to, čo sú niektoré firmy ochotné vyvýjať a iné sú ochotné si to kúpiť.

Ako som písal v predchádzajúcom článku.(Prístupné rozbalovacie menu) existuje spôsob, ako vytvoriť rýchle a prístupné rozbalovacie menu i napriek stupidite najrozšírenejšieho prehliadače MSIE.

Stránka, ktorú som redesignoval mala neskutočne rozsiahly zdrojový kód JS-only rozbalovacieho menu: 154kB!!! (s odtránenými tzv. bielymi znakmi) Ďalších 7kB tvoril iný JS súbor, ktorý definoval samotné položky. To sú takmer 3 sekundy čistého načítavania na dial-upe.

Najviac by ma zaujímalo, kto dokáže zaplatiť programátorov na vývoj nepoužiteľného menu, ktoré má neuvertieľných 154kB v komprimovanej podobe?

Vývoj prístupného menu mi zabral necelé poobedie a najdlhšie na tom bolo napísať všetky položky v <ul> zozame :-O. Stačilo (naozaj) chvíľu stráviť na Google a dostal som sa k súboru csshover.htc.
Veľkosť CSS je približne 1,6kB, HTML kód definujúci menu zaberá 3,5kB a HTC súbor, ktorý sťahuje iba IE, je 3kB. Spolu o niečo viacej ako len definovanie položiek v pôvodnom, neprístupnom, menu.

Oplatí sa tvoriť a nechať si vytvoriť prístupné webové stránky.