Fólia na iPhone 4

Kúpil som si pre svoju novú hračku (iPhone 4) ochrannú fóliu na displej, aby som na ňom nemal zbytočné škrabance. Na iPod touch sa mi osvedčila fólia LE cristal od be.ez. Po niekoľkých rokoch je displej v poriadku, na fólii sú len dve mierne ryhy ktoré je trochu vidieť pod uhlom. Väčšinou sú v balení dodávané 3ks fólií, nie je problém s ich výmenou po pár rokoch.

Pre iPhon4 som si objednal Belkin fóliu pre iPhone 4 z Alzy. Aby som nemal problémy na slnku, tak som zobral matnú „matte“ verziu. Za 8 EUR dostanete tri fólie, handričku a kartu na vyhladenie fólie a odstránenie vzduchových bublín. Nasadenie fólie je jednoduché, treba si len dať pozor na správne zarovanie. Belkin fólia je presne kopíruje rozmery obrazovky, takže aj malá odchýlka spôsobí že fólia bude pretŕčať cez okraj a nebude sedieť. Pri správnej orientácii však sedí perfektne. Samozrejmosťou sú miesta pre Home tlačidlo, kameru a slúchadlo.

V čom má však fólia sklamala je práve jej matné prevedenie, ktoré spôsobuje že svetlo z displeja je rozkladané a obraz je prekrytý vrstvou mikroskopických RGB bodiek, ktoré veľmi kazia dojem z Retina displeja.

Fóliu teda budem meniť za lacnejšiu normálnu verziu (cca 6 EUR) aby som mal obraz na iPhone taký, aký má byť.

iPhone 4 obraz

iPhone 4 obraz s matnou fóliou