DevDays 2009

Rok sa z rokom zišiel a prišli DevDays 2009 na ktorých som nemohol chýbať. Novinky o Visual Studio 2010 (ten code editor je vážne rýchly), možnosť programovať pre SharePoint 2010 priamo z VS oveľa jednoduchšie ako doteraz, Test and Lab Manager pre veľmi pekné zachytávanie testovania klientských aplikácií s možnosťou automatizácie a rôzne iné vylepšenia ako WPF editor priamo vo Visual Studio.

Tento rok boli DevDays za poplatok 20?, tomu som sa však vyhodil ako ašpirant na Microsoft Student Partner program 🙂 Obed bol super, trochu málo miesta na jedenie pre tak veľa účastníkov (v podstate sa šlo na dva krát do jedálne) a poddimenzovaný počet záchodov (3 pisoáre + 3 kabínky pre 300 ľudí). Organizácia v pohode, pekné hostesky a ešte Xboxy s obrovskými obrazovkami na hranie, ktoré však nevyzerali že prilákali veľa ludí.

Celkovo to bola fajn akcia, mám prehľad o nových funkciách a ako si zjednoduším prácu – napr. s Call Hierarchy (ako vystrihnutým z Eclipse), s novými refaktorovacími funkciami a inými fíčurkami.