Nekupujte PC Secure od ST!

Pozeral som si balíček od Slovak Telecom, ktorý by mal ochrániť Váš počítač pred vírusmi, červami a hackermi a keď som zbadal cenu, za akú to ponúkajú, tak som bol veľmi zhrozený (ako pri ostatných službách od ST). Balíček stojí 99,– Sk mesačne bez dane! Za nižšiu cenu (cca 95,– Sk s DPH) môžete mať neprekonateľný antivírusový systém NOD32, ktorý vás ochráni nie len pred vírusmi, ale aj spyware alebo rootkitmi. K tomu ešte vynikajúci osobný firewall Kerio Personal Firewall, ktorý je zdarma a máte rádovo lepšie zabezpečený počítač ako s balíčkom „PC Secure“.

NOD32 a Kerio PF sa nedajú porovnávať s programami Panda, ktoré sú dodávané v balíčku PC Secure. A ešte k tomu sú dostupné v slovenčine alebo češtine, čo obyčajný užívateľ určite ocení viac, ako angličtinu. A skúsený užívateľ ich už používa ;-)

Ak však používate dial-upové pripojenie, tak určite si nainštalujte bezplatný program proti tzv. dialerom – AntiDialer, ktorý ST ponúka. Predídete tak až niekoľko desaťtisícovým účtom za surfovanie na internete, ak by sa vám takýto program dostal do PC.