Vyhľadávame doma rýchlo a pohodlne

Google Desktop logo

Najlepší webový vyhľadávač Google vydal konečne po dlhom čase 2. verziu svojho programu pre vyhľadávanie na vlastnom počítači, ktorá je kompatibilná s antivírusom NOD 32 v2.

Google Desktop predstavuje najrýchlejšie a najpresnejšie vyhľadávanie obsahu vo vašom PC. Okrem indexovania súborov na disku, e-mailových správ z klientov Outlook a Outlook Express, dokumentov Word, Excel, PDF a iných, podporuje GD pomocou plug-inov aj indexovanie správ v Mirande a iných typov dokumentov.

Vďaka instatnému vyhľadávaniu sa vám zobrazia výsledky už po napísaní prvých pár písmen hľadaného výrazu.

Zaujímavé fíčury (features):

  • Po chvíli indexovania (60 000 IM správ) sa objaví nový odkaz vedľa vyhľadávacieho boxu: Browse Timeline. Slúži na zobrazenie índexovaných položiek podľa dátumu.
  • Integrácia: všetko je na jednom mieste: vyhľadávanie na disku, mailov v Gmail-i, správ z IM Miranda, webová história a tzv. WebClips (Atom zdroje).
  • Konverzácie aj v Outlook-u a IM správach: GD dokáže zistiť, ktoré e-mailové správy spolu súvisia a dokáže ich zobraziť ako konverzáciu podobne, ako to robí Gmail. Aj IM správy zoskupuje do konverzácií – za 2 konverzácie sa považujú správy napísané s rozdielom viac ako 5 minút.

Čo mi chýba: Integrácia s Google Personal Homepage, zobrazovanie dátumov v slovenskom formáte a slovenská lokalizácia.

Užitočné plug-iny:


One thought on “Vyhľadávame doma rýchlo a pohodlne

Comments are closed.