Bulharsko 2005

logo Bulgaria Tourism Authority

Izsak's Weblog bol dva týždne mnou opustený z dôvodu mojej konco letnej dovolenky v Bulharsku. Vrátil som sa plný energie, mám niekoľko nových nápadov, ktoré budú zakomponované do Photo Blogu alebo Lucid CMS systému.

V Bulharsku som s Maťom a Verčou dovolenkoval cez Solvex. Leteli sme asi hodinu a pol lietadlom typu McDonnell Douglas MD-83 spoločnosti Bulgarian Air Charter do Prímorska.

Počasie nám perfektne vyšlo, prvý deň bol strašný lejak, ale ináč bolo príjemné, slnečné počasie.

Hneď po príchode do Prímorska nám delegát oznámil, že zmenáreň na pošte je nesolventná. Posledný deň som sa o tom presvedčil na vlastné oči, keď pár staršých čechov si tam zamenil peniaze a potom už len kričali Zlodeji sú to!. Výmenu peňazí si treba veľmi dobre naplánovať a ísť do banky v správny čas, aby sa vám nestalo, že budete musieť deň počkať, kým ju otvoria.

Ubytovaný sme boli v novom penzióne Maruša, ktorému chýbali rolety a poháre na izbe. Keď sme si kúpili plastové, upratovačka ich vyhodila… Alobal na oknách nám však naštastie nestrhla. Alobal vytvoril v našej izbe príjemný chládok. A poskytli sme tiež slnko aj po obede obyvateľom oproti :-)

Ceny za potraviny boli rovnaké ako u nás, za služby mierne nižšie.

Dnešným 25 hodinovým dňom sa mi definitívne končí tohtoročná dovolenka. Postupne si budem musieť zvykať na dlhý, výškový výstup na FEI STU. Toto leto nebolo príliš bohaté na slniečko, pre mňa však bolo bohaté na rôzne skúsenosti odborné, osobné a rôzne iné (chladenie PC, futbal, SPAM a štatistiky, Small Bussines Server 2003, nemožnosť prevážať bycikel v MHD, že v posilke sa nemá ulievať a mnohé a mnohé ďalšie…).