Senec trip: Senecké leto 2005

Erb mesta Senec

Na výlete do Senca za Bakusovcami sme boli dohodnutí s Fudžom dlhšiu dobu. Náhodou som v sobotu ráno napísal Andrejovi, že počas Seneckého karnevalu bude na Slnečných jazerách volejbalový turnaj, na ktorom sa zúčastní ďalší náš spolužiak. Hneď nato ma Andrej pozval na ich futbalový turnaj a Senecké leto, na ktorom mal byť ohromný ohňostroj. Dal som vedieť Fudžovi, že sa bude teraz konať dobrá akcia v Senci, lebo kvôli operácii kolena sa Karnevalu nebude môcť zúčastniť.

Zbalili sme si veci a vyrazili vlakom do Senca. Počasie bolo dobré, na oblohe žiaden mrak, len vietor bol niekedy príliš silný. Mali sme problém s nájdením vchodu na futbalový štadión a aj Bakusovcov. Futbalový turnaj hrali za team Allianz. Na turnaji sa zúčastnilo až 15 medzinárodných teamov zo spoločnosti CSC. Team Allianz ani raz neprehral, prvé zápasy remízovali, napokon sa stali víťazom svojej skupiny. Všetky zápasy neboli odohraté kvôli veľkému teplu a časovej náročnosti. Celkovým víťazom sa teda stal team France 2.

Turnaj bol dramatický až do konca. Dramatický nebol len vývoj zápasov, ale aj zranenia. Jeden divák dostal úpal, hráč víťazného teamovu si zlomil kotník a mnoho ľudí na konci krívalo.

z ľava: Mišo, Andrej, Fudžo

Výsledky turnaja sa vyhlásili na večernej recepcii v Hoteli Senec. Boli sme si teda zložiť veci u Bakusovcov, poobzerali sme si ich dom a zahrali si SWAT 4. Na recepcii sme sa najedli, mňa do prstu poštípala včela a zapózovali si pre fotoaparáty a kamery. Večer moderovala Vera Wisterová v angličtine. Ceny odovzdával Galis a Tittel, vďaka čomu na akcii bola Oľga Záblacká z relácie Na streche. Dostali sme sa na dosť záberov, takže by sme mali byť v telke :).

otužilí Angličania v bazéne

Francúzske teamy veľkolepo privítali víťazstvo jedného z ich teamov a na oslavu doviezli aj zraneného spoluhráča (so zlomeným kotníkom). Kapitán France 2 nevedel po anglicky, jeho reč teda Vera tlmočila z francúzštiny do angličtiny. Bazén pri recepcii nikto nevyužíval, otužilí Angličania to však napravili.

Večer sme nasadli na vodný bicykel a loďku bez vesiel, ktorú musel bicykel utiahnuť, preplávali na druhú stranu jazier a vychutnali si nádherný ohňostroj. Mne bol riadna zima, lebo pri priťahovaní ľodky k brehu som neodhadol hĺbku vodu a namočil si polovicu stehna.

Ohňostroj bol vydarený, delobuchy, horiace ohne na vode, ktoré vybuchovali, delové salvy z veže na ostrove, hviezdne vojny, zlatý dážď, ktorý bol ten najúžasnejší, aký som kedy videl. Silný vietor spôsobil, že dážď bol nízko a teda pocit, že na vás spadne bol o to silnejší. Celý ohňostroj bol zakončený zlatým vodopádom.

Na záver fotka Fudža a Miša aka bratranci (zúčastnení na akcii vedia, vo co go ;-) ):
Mišo a Fudžo sa fotia pred recepciou

0 thoughts on “Senec trip: Senecké leto 2005

  • Ehe, nice :-) btw: Kotník je nespisovné slovo, správne je to členok :-D Pekne foto, teda, keďže sa jedná o T610 :-P

  • Zabudol si napisat, ze v superfinale by sme aj tych francuzov porazili. Nas tym sa zlepsoval s pribudajucimi zapasmi a celkovo najlepsi strelec turnaja (samozrejme z nasho tymu :) ) by ich brankara poriadne potrapil :)))

  • Na to, aké bolo šero sú to absolútne perfektné fotky na T610 :-)

    Celkovo nepochopil, kto bol CSC a kto Klienti, tak som zápasy nerozoberal do podrobností, ale na superfinále som fakt zabudol O:-)

Comments are closed.