Revízori v MHD

Po veľmi, veľmi dlhej dobe ma v utorok na ceste zo školy k zubárke kontrolovali revízori v 5. Dnes ráno hovoril s vodičom 9 cez okien jeden muž. Po nastúpení do električky som si vsimol, že to je revízor z utorka. Vybral som si električenku, lebo som na nasledujúcej zastávke vystupoval, keby začali robiť problémy, aby som nemusel vystupovať až na ďalšej. Nekontrolovali ma.

Prestúpil som na 5 a na Lafranconi nastúpili títo revízori znova. Vo vozni nebol skoro nikto a aj tak došli iba po polku, chytili 3 ľudí a ďalej nekontrolovali. S kamošom sme si vyberali električenky zbytočne.

Cesta domov v 34 bola kľudná, po nastúpení do 21 som však zbadal známe tváre :-). Už nekontrolovali, iba si zapisovali údaje o čiernych pasažieroch. Električenku som sa už neunúval vybrať z peňaženky.

Dnes som cestoval v 4 spojoch (takmer 1,5 hodiny) a v 3 z nich boli tí istí revízori. Ani raz ma však nekontrolovali :-). Spolužiak v utorok mal menšie šťastie, nemal pri sebe električenku, je ľahší o 140 Sk a musí sa trepať na Olejkársku :-D.