Subversion 1.7

Apache Software Foundation vydal novú hlavnú verziu serveru Subversion 1.7, ktorý sa používa na správu verzií zdrojového kódu. Oficiálny build pre Windows od CollabNet ešte nie je dostupný. Bol však vydaný TortoiseSVN 1.7. Keď si budete inštalovať nový TortoiseSVN na 64bit systémy, tak použite 64bit balíček. 32bitový sa už nedá nainštalovať na tieto systémy.

Veľkou zmenou voči Subversion 1.6 je nový formát working copy (WC-NG) priečinkov – čiže súborov, ktoré máte na svojom počítači stiahnuté zo serveru. Po prechode na nový WC-NG pomocou príkazu svn upgrade už bude špeciálny .svn priečinok uložený v koreňovom priečinku celej working copy. V novom .svn priečinku bude SQLite databáza s metadátami o súboroch pre rýchlejšiu prácu celého Subversion na klientovi.

Na serverovej časti pribudol nový HTTPv2 SVN protokol, ktorý zefektívňuje komunikáciu medzi serverom a klientom. Bude použitý ak server aj klient sú vo verzii 1.7 alebo novšej. Staršie kombinácie serverov či klientov budú používať pôvodný DeltaV WebDAV protokol.