IE iba vyzerá bezpečne

Programový manažér MS Pete Torr vydal na svojom blogu článok, že inštalácia Firefox-u je nedôveryhodná, lebo nie je digitálne podpísaná. (via www.czilla.cz)

Microsoft si vymyslel celkom dobrú vec do IE6 SP2: IE robí všetko preto, aby si užívateľ nepodpísané súbory neinštaloval a Opera, Mozilla ani Firefox nie sú digitálne podpísané aplikácie.

Na slashdot.org sa hneď rozpútala diskusia o tom, že ktokoľvek si môže vybaviť certifikát, podpísať ním vírus a IE o bezproblémov pustí do systému. Výsledok na slashdote bol ten, že certifikát nič nerieši.

Tiež padla zaujímavá vec: Ak chce FX byť lepší v bezpečnosti ako IE, musí vyzerať bezpečný. MS nám tu už 5 rokov tlačí do hlavy (IE6 vyšiel v 2001, IE5 v 1999), že jeho browser je bezpečný (= vyzerá bezpečný), ale ako to dopadlo: po 5 rokoch vydal aktualizáciu pre úzku skupinu ľudí (s WinXP), aby bol naozaj aspoň trochu bezpečný.

Zatiaľ čo bezpečnostné aktualizácie Mozilly a Opery sú dostupné pre každého, aktualizácia IE6 SP2 je dostupná len pre užívateľov Windows XP.