Microsoft Student Partner

Microsoft Student Partner program spojuje nejchytřejší a nejvíce inovativní studenty zabývající se vývojem aplikací a technologiem z univerzit na celém světě.

Microsoft-Student-Partners-PPT-logo

Upgradoval som dnes WordPress a som zabudol napísať že zo mňa bude Student Partner :). Bol to trochu boj dohodnúť si stretnutie s Romanom Russevom, ale nakoniec sa nám podarilo dohodnúť sa na meetingu. Požiadavku na znalosť MS technológií som vďaka MCPD v pohode splnil a teraz ma čaká len podpísanie pár formulárov budúci týždeň.

MSP je určený pre denných študentov informatiky na vysokej škole akreditovanej Ministerstvom školstva. Záujemca by mal mať záľubu v technológiách a zdieľať svoje vedomosti v rámci školy či komunity. Bude usporiadavať niekoľko seminárov na škole, alebo písať články, robiť na Hand on Laboch alebo sa môže zúčastniť ImageCup súťaže.

Za tieto aktivity má partner veľmi zaujímavé benefity:

  • 1 licenciu MSDN Premium počas doby trvania MSP titulu (v hodnote $2 500 (US cenník) alebo 2 900€ (SR cenník)),
  • preplatenie účasti na konferencii Microsoft TechEd (vstupné je 2 195€),
  • možnosť zapojiť sa do programu výmeny študentov a ísť na leto pracovať do Redmondu,
  • získa vouchery na certifikačné skúšky.

Cez MSP stránku som sa dostal na Dalibora Kačmára, pretože slovensko/česká sekcia stránky trošku blbne, ten ma odporučil na slovenského Developers Evangelistu Romana Russeva a potom už stačilo trochu vytrvalosti aby sme sa stretli. V konečnom dôsledku tá námaha bude celkom pekne odmenená.