iPod touch 1.1.3 jailbreak

Pokúsil som sa upgradovať svoj jailbreaknutý iPod touch 1.1.2 na firmware 1.1.3 s jailbre­akom. Na internete sú rône návody pre iPhone a iPod, niektoré sú len pre Mac, iné pre Windows a niektoré nevyžadujú použitie počítača vôbec. Mne fungoval až druhý program, ktorý som použil – iJailBreak.

Jailbreaknutý iPod touch 1.1.3 umožňuje spúšťať nové iPod aplikácie (Mail, Maps, nové Safari s widgets) bez nutnosti ich kúpenia cez iTunes Store (čo u nás nie je zatiaľ možné).

Veľmi dobrým zdrojom informácií o jailbreakovaní všetkých verzií iPod touchov je blog RupertGee’s i­Blog.

Na upgrade na firmware 1.1.3 je potrebné mať jailbreaknutý firmware 1.1.2. Treba mať firmware 1.1.1, ísť na http://jailbre­akme.com, nainštalovať Installer.app, nainštalovať októbrový update, upgradovať na 1.1.2 a aplikovať JailBreak 1.1.2.

Pred aplikovaním iJailBreak treba vypnúť Auto-Lock (Settings > General > Auto-Lock > Never) a nainštalovať BSD Subsystem. Z repozitáru http://ijailbreak.com/repo.plist si treba nainštalovať iJailBreakMobile 1.1.2 package. iJailBreak aplikácia si stiahne firmware 1.1.3, opatchuje ho a flashne. Celý proces trval približne 45 minút. Po manuálnom reštarte som mal úspešne nainštalovaný najnovší firmware a aj dostupný Installer.app.

Nasledovala honba za najnovšími iPod touch aplikáciami :-) V kategórii iJailBreakMobile totiž package iPod touch Software Upgrade nefunguje. Treba použiť repozitár http://ipodtouchmaster.com/files/repo.xml, ktorý pridá kategóriu iPhone 1.1.3 Applications a v nej je package The iPhone 1.1.3 Apps. Enjoy Mail a Google Maps ;-)

Celý popis ako aplikovať iJailBreak: Let’s Jailbreak the iPod touch 1.1.3 with the iJailbreak.com Met­hod

Informácia o dostupnosti iPod touch aplikácií: AriX at iJailBreak.com restored; certain emails should be resent!