Ten najdokonalejší webhosting

Pixy vo svojom článku rozbehol ďalšiu búrlivú diskusiu, tento raz o webe „owebe“. Súčasne sa na diskusnom fóre Jak Psát Web rozbehla diskusia o jednom úplne dokonalom webhostingu, ktorý nikdy nemá výpadky, má najlepší pomer cena/výkon, hosťuje len tie najlepšie webstránky a aj webstránky s údajne tak vysokým trafficom, že iné hostingy ich nehosťujú. Áno, takýto dokonalý je hosting Banan.

Bezvýpadkovosť

Tento údajne dokonalý hosting sa chváli bezvýpadkovosťou podľa štatistiky na http://mereni.webzdarma.cz/

Výsledky meraní k 9.12. 2004:

Webhosting počet testov chýb dostupnosť
Český hosting 6548 6 99.908%
Czechia 6540 9 99.862%
Explorer 6357 8 99.874%
Banan 740 0 100%

Ako je vidieť z tabuľky, dokonalý hosting Banan je síce 100% dostupný, ale oproti iným hostingom na ňom bolo vykonaných až o 8,5 menej meraní.

Neobmedzený traffic

Aj keď sa Banan chváli tým, že hosťuje stránky náročné na traffic (prenesené údaje), tak vo svojich podmienkach (ktoré sú dostupné len vo formáte PDF) si vyhradzuje právo obmedziť traffic, pokiaľ ho užívateľ presiahne nad rozumný rámec.

Oproti tomu Český hosting poskytuje skutočný neobmedzený prenos dát.

Dokonalosť vždy a všade

Prevádzkovateľ v diskusii samozrejme propaguje svoj produkt ako absolútnu dokonalosť, čo by aj obyčajný človek mal vedieť, že také niečo (a hlavne na Internete) neexistuje. Teraz možno servery Bananu majú 100% dostupnosť, lenže za 8,5 kratšie obdobie ako iné hostingy (napr. server Bananu je monitorovaný iba 1 mesiac a konkurenčné servery sú monitorované až trištvrte roka).

Prevádzkovateľ

Samozrejme aj ten ukazuje svoje kvality, ale ako je po prečítaní diskusie vidieť, nie je ani zďaleka taký odborník, za akého sa pokladá. Na vlastnom servery owebu (kde je adminom) je arogantný, neznáša vlastnú, konštruktívnu kritiku, blokuje IP adresy užívateľov, ktorý pridávajú do diskusií na owebu príspevky, ktorá sa mu nepáčia alebo nehodia.

Samotný server owebu využil a využíva na vlastnú propagáciu voľnosť internetu a SPAM, ale vo fórach sa táto voľnosť vytráca a kritici sú tvrdo trestaní.

Záver

Nebol by to príspevok na Izsak's Weblog bez záveru ;-) Týmto pre mňa celá záležitosť owebu a bananu končí. Stoja za tým nedôveryhodní ľudia s ktorými sa veľmi ťazko vedie konštruktívna diskusia. Dokonalý webhosting neexistuje, 100% dostupňosť je utópia a webhosting Banan podľa mňa nepatrí k tým najlepším a dlho patriť nebude.