Opravy v Textpatterne

Ospravedlňujem sa za nemožnosť pridávať komentáre. Ako som zistil, tak ani tlačidlo Odoslať nefunguje na prvý krát a stále je nutné si najprv zobraziť Náhľad.

Avizovaný prechod na Textpattern nebol až taký bezproblémový, ako som písal. Vyskytol sa problém s chybným prekladovým súborom so slovenčinou.

Pôvodne som chcel použiť na odstránenie chýbajúcich údajov o „event“-e v preklade SQL skript, nebol som však schopný ho vytvoriť správne. Nakoniec som musel upraviť skript pre detekciu zmien v preklade a ručne pridať informácie o sekciách (eventoch) do prekladu.

Keď mi dojde nové heslo do administračného rozhrania pre úpravu prekladov v Textpatterne, bude slovenčina dostupná aj cez RCP službu. Zatiaľ si ju môžete stiahnuť a v najnovšom Textpatterne použiť admin rozhranie na jej nahranie z disku serveru.

Novinky a vylepšenia

Podarilo sa mi opraviť chybu s nezobrazovaním počtu komentárov pri článku. Chybu značiek <txp:if_comments />, <txp:if_comments_allowed /> a <txp:if_comments_disallowed /> rieši patch comment_conditionals_r913.patch od Mary (pozor na automatické aplikovanie patchu: teraz sa v ňom nachádza eturn namiesto return).

Chystám sa pridať do Textpatternu možnosť odoslať notifikačný e-mail všetkým komentujúcim, keď na článok bude pridaný nový komentár. Ak viete o podobnom plug-ine, poprosím vás napísať mi adresu na neho do komentárov. (Bezpečnostná poznámka: neposielať maily hromadným vyplnením poľa To: aby nevznikol e-mail harvesting, buď posielať maily samostatne alebo cez BCC: a neposielať maily samému sebe.)

Jedna novinka je pridaná aj na Izsak's Website Suite. V hlavičke sa pomocou Image Rotatoru obmieňa logo. Zatiaľ vie načítať iba súbory s príponou .jpg (a bude to vedieť dovtedy, kým nezistím správnu syntaxt regulérneho výrazu pre gblob()). Momentálne sú dostupné dve farebné verzie hlavičky: modrá a zelená.

PS: Nezabudnite si správne nastaviť v Textpatterne nastavenie „Produkčný status“/„Production status“ na „Ostrá prevádzka“/„Live“, aby zbytočne negeneroval debugovacie údaje.