Aquapark Senec

logo aquaparku AQUATHERMAL Senec

Moderné aquaparky majú veľmi dobre premyslený systém identifikácie návštevníkov, ktorý úplne zjednodušuje pobyt v areáli. Netreba sa starať o žiadne kľúčiky, peniaze a doklady. Pri vstupe dostanete čipové náramky a po priložení na terminál na vstupnom turnikete systém váš pobyt „pozoruje“.

Skrinky sú dobre vyriešené: v šatni je na každom bloku skriniek terminál. Pri prvom priložení náramku vám systém oznámy číslo vašej skrinky a otvorí ju (skrinku vyberie z bloku, ku ktorému ste prišli, ak sú voľné skrinky, nebude vás preháňať cez celú šatňu). Po zatvorení skrinky si ju odomknete opätovným priložením náramku.

Náramok v sebe obsahuje 1000 Sk kredit. Nikde v areáli nie sú pokladne, ktoré by prijali peniaze. Po nakúpení občerstvenia priložíte náramok na terminál a z kreditu sa odpočíta suma nákupu. Platíte až pri odchode z auqaparku. Nemusíte si brať po areáli so sebou žiadne peňaženky s dokladmi, ani nosiť peniaze po vreckách.

V areáli sa nachádzajú terminály, na ktorých si môžete pozrieť výšku kreditu a doplatku, čas vstupu do Aquaparku a dĺžku pobytu.

Očakával som, že areál seneckého Aquaparku bude o dosť väčší. I keď nie je nejako obrovský, kúpiť si 3 hodinový lístok sa moc neoplatí: za 3 hodiny sme stihli ísť 3× na tobogán, zaplávať si, navštíviť ďalšie 3 bazény a naobedovať sa. Celodenný lístok je iba o 200 Sk drahší a môžete stráviť v Aquaparku podstatne dlhší čas.

Ceny za občerstvenie sú dosť vysoké. V reštaurácii (Šport bar) podávajú teplé jedlá. Funguje systém samoobsluhy, pričom pri pokladni od oka zohľadňujú, koľko „porcií“ oblohy ste si nabrali. Obed pre jedného vychádza približne na 150 Sk.

Za tobogány, kĺžačky, vírivky a iné vodné vymoženosti sa neplatí. Atrakcie sú však viac dimenzované pre menšie deti a pre dôchodcov.

Tobogány automaticky pomocou semafórov púšťajú ľudí na dráhu. Nikdy si však nesadajte v bermudách na tobogán! Potom ostatní musia strašne dlho čakať, kým vy sa krvopotne dovlečiete až do bazéna. Pri Tomášovej prvej jazde sme si teda chvíľku počkali… Bakusovci potom aj Peťovi ukázali, ako správne jazdiť v uzavretom tobogáne. (Ja samozrejme viem, že treba nadvyhnúť zadok tak, aby sa bermudy nedotýkali povrchu tobogánu a treba ísť len po pätách a chrbte alebo lopatkách.)

Tobogány sú tu kvalitne spravené, nie sú cítiť spoje medzi jednotlivými časťami a výstenie tobogánu je bez spadnutia do hlbokého bazéna, i keď si treba zvyknúť, že končíte na „pristávacej dráhe vo vode“ a nevypadávate z neho.

Dnes som prežil ďalší super deň v Senci :-) (ale ten minulý bol lepší).