Jednoduchý redakčný systém

Úpravy na redakčnom systéme pre novú verziu Izsak's Website sú hotové. Ako základ som použil lucidCMS vo verzii 1.0.11.

Jadro lucidCMS a pluginy som upravil, aby generovali aj čisté URL, pridal som podporu pre Texy!, cacheovanie stránok a upravil inštaláciu východzích pluginov.

Na Texy! fóre som uverejnil verziu lucidCMS 1.0.2 by izsak. Do finálnej verzie 1.0.20 som ešte pridal vlastný Google Sitemaps plugin, ktorý generuje sitemap súbor pre Google Sitemap službu. Upravil som tiež číslo verzie, aby bolo vidieť, že sa jedná o novšiu verziu ako 1.0.11.

lucidCMS je jednoduchý a pritom komplexný redakčný systém so všetkým potrebným na správu stránok a nie je plný zbytočných a zložitých funkcií ako napr. Drupal.

Samostatný plugin Google Sitemaps je upravený pre lucidCMS 1.0.11. Moja verzia lucidCMS 1.0.20 obsahuje upravenú verziu, aby hneď po inštalácii bol nastavený pre túto verziu redakčného systému.

Google Sitemaps plugin v lucidCMS 1.0.20 obsahuje tiež jednu značku: GoogleSitemapLink, ktorá vygeruje link element s odkazom na sitemap súbor:

<link rel="sitemap" href="/sitemap.xml" type="application/xml" />

Táto značka nie je štandardizovaná a vyhľadávače ju nepoužijú na získanie informácie ceste k sitemap súboru. V prípade Google treba stále použiť administračné rozhranie na pridanie sitemap súboru.

Do samostatného pluginu značka GoogleSitemapLink nie je implementovaná, pretože nedokážem presne určiť cestu k sitemap.xml súboru v rôznych inštaláciách a lucidCMS nemá žiadnu informáciu o použití HTML/XHTML značiek. (Značka napevno používa XHTML syntax)

Stiahnite si lucidCMS 1.0.20 by izsak.

0 thoughts on “Jednoduchý redakčný systém

  • Ahoj, používat verzi 1.0.11 jako základ pro cokoliv nemá žádný význam. Zrovna dnes byla vydaná beta verze 1.1.4. Tato verze je stokrát lepší a použitelnější a k finální stabilní verzi ji chybí už opravdu krůček.

    Implementace Texy je fajn, ale setkal jsem se s problémem, že si Texy neporadilo s nativními značkami Lucidu. Reportoval jsem to Davidovi Grudlovi, ale zatím to AFAIK opravené není.

  • Viem, že to nie je najideálnejšia verzia a existuje novšia. Verziu 1.0.11 som mal dávnejšie rozrobenú. Jednu z novších verzií som si stiahol, ale bolo tam príliš veľa zmien. O tom, že sa blíži vydanie stabilnej verzie som nepostrehol.

    Myslel som, že problém s Lucid značkami bol odstránený :-[ Zatiaľ som na neho nenarazil. Je pravda, že som ich neskúšal použiť…

    Zatiaľ to vyzerá tak, že odchádzam (konečne) na poriadnu dovolenku a potom popri FEI upravím najnovšiu verziu Lucidu. To by už aj mohla vyjsť stabilná.

Comments are closed.