Výlet na chatu I.

obrázok lokomotívy

Dobre odpočinutý som sa vrátil z dovolenky. Všetkých 5 dní sme mali bohatý program: nákup zásob, párty, túra k vysielaču, upratanie chaty, šachové partie, výlet na Čiernohronskú železnicu, privítanie ďalších hostí na chate a cesta domov.

Minulý týždeň som spolu s Maťom, Veronikou, Fudžom a Danom odišiel na dovolenku. Viacdielný seriál o tomto výlete vám priblíži, čo všetko sme zažili a o čo ste (&Ray, Bart, pALI G, Makak…) prišli. My sme vás pozývali…

Do Brezna sme cestovali vlakom s troma prestupmi. Cesta bola príjemná a rýchlo nám ušla. V Brezne sme hneď vyskúšali miestnu dopravu autobusmi, vybalili sa na chate a odišli do Billy nakúpiť zásoby. Po nákupe nám autobus šiel až za dobrú polhodinu, tak za obeť padlo pivo a ruské vajcia s rožkami.

Danov spánok počas oslavy Dano po oslave

Maťo skultúrnil trávnik za chatou, vybrali sme rádio, pustili CD, založili oheň a párty sa začala. Miestni určite neboli nadšení z nášho hurhaja, ale raz do roka to prežijú. Na konci párty už Dano spal úplne mŕtvy. Vonku sme skončili o 2:00, okrem mňa a Fudža išli všetci spať. My sme ešte hodinu kecali a potom sa vybrali spať tiež. Túto noc sme boli najdlhšie hore!

Fudžo a Dano pred túrou

Druhý deň počas výdatných a pikantných raňajok sme vymysleli nové prikázanie. Na obed sme sa vybrali na túru na miestny vysielač. 45 minútový výstup v pohode zvládol aj Fudžo so svojím kolenom. Slnko v tento deň strašne pieklo. Dano pri pokuse zapáliť si cigaretu ďalekohľadom spálil jeho vnútornú šošovku…

šlapanie na kopec oddych na kopci pod vysielačom

Fudžo sa sústredí na šachovú partiu Fudžo premýšľa nad ďalším ťahom

V sobotu sme poupratovali chatu, pretože mal dojsť môj otec pokosiť trávu v záhrade. Na večer som šiel s Danom a Fudžom do najlepšieho Breznianskeho podniku Bombura. Tento nenápadný podnik má skvelé ceny a slušný interiér: pódium, video s premietačkou, jukebox. Nemajú karty, majú však šachy. Tak sme si dali 3 partie. Fudžo preukázal naozaj vysokú dávku sústredenia, ale keď premýšľal nad ťahom, myslel to skutočne vážne.

Pokračovanie nášho výletu si prečítajte nabudúce!
Sledujte tiež Photo Blog na ktorom sa objavia fotky z výletu, ktoré nafotil Matej Šulgan.
Ak som na nejaké dôležité informácie z výletu zabudol, napíšte ich do komentárov a seriál o ne doplním.

0 thoughts on “Výlet na chatu I.

Comments are closed.