Jozef Izso

Microsoft TechDays 2013

March 21st, 2013

Druhý ročník konferencie Microsoft TechDays 2013 predstavil vývojárom a IT profesionálom Windows 8, Windows Server 2012 a nové skvelé veci vo Windows Azure. Tento event je obrovský a rozdelený až na štyri hlavné bloky. Ako zvyčajne som si zvolil vývojársky blok a i keď sa veľa vecí o Windows 8 opakovalo z minulého ročníka, tak vďaka prednáškam o Windows Azure Mobile Services od Mira Kubovčíka a potom krátke predstavenie ASP.NET MVC pre začiatočníkov som si odniesol odtiaľ nové poznatky.

Súčasťou TechDays sú aj partneri a tento raz bol skvelo vymyslený systém získavania pečiatok od partnerských firiem za účasť v mini súťažiach a kto získal 8 pečiatok, mohol sa zúčastniť na konci TechDays súťaže o malé ceny.

Fakt že zlé na TechDays bol úvodný keynote. Nový šéf Microsoftu na Slovensku bol súčasťou nepodarenej skeče s web konferenciou v nízkej kvalite a divných predstavením Windows 8 rozhrania namiesto tradičných Windows 7 okien. Celkové ohlasy z publika okolo mňa boli veľmi zlé. Ďalšie keynotes od partnerov boli tiež totálna nuda a iba obchodné kecy, čo samozrejme najskôr nikoho nezaujímalo. Po tomto nešťastnom začiatku sa však začal dobrý technický program pre odborníkov a myslím, že každý si mohol dojsť na svoje v Microsoft technológiách počas dňa.

Trom mojim kolegom sa podarilo v zlosovaní na konci dňa vyhrať, čo bol celkom úspech.

Dnes sa konali kempy, ktoré išli viacej do hĺbky o jednotlivých technológiách. Na Windows 8 kempe sme prebrali znovu základy rozhrania Windows 8, programovanie Windows Store aplikácií v C# a HTML/JS, základné info o WinRT API a nakoniec čo to obnáša vypublikovať aplikáciu do Windows Store.

Technologické prednášky v Microsofte boli vždy skvelé a tieto kempy neboli výnimkou. Do budúceho roka určite odporúčam sa zúčasniť TechDays, keď chcete vedieť, čo Microsoft zamýšľa do budúcnosti so svojimi technológiami.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Ochrana proti spamu. Napíšte prosím číslicu dvanásť: